atarionline.pl rozszerzenia programow ST - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorDemorgh
    • CommentTime24 May 2023
     
    prosze podpowiedziec mi, jakie rozszerzenie powinna miec gra/program/demo itp na ST, zeby nie byl to obraz dysku? Dowiedzialem sie przed chwila od jednego z naszych kolegów z forum, ze nie wszystko co zaladuje z pc na asci2stm bedzie smigac na atari st.

    dzieki
    • 2: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime24 May 2023
     
    Nie wiem, czy do końca rozumiem pytanie, ale zwykle są to rozszerzenia .PRG oraz .TOS
    • 3: CommentAuthorDemorgh
    • CommentTime24 May 2023
     
    znalazlem w sieci, ze rozszerzenie ST to obraz dysku i z tego co sie dowiedzialem, nie jest tak prosto odpalic program z rozszerzeniem .ST na asci2stm. No przynajmiej nie jest to proste dla mnie ;) to znaczy, ze jesli bede sciagal programy z rozszerzeniem .PRG lub .TOS odpale je na ST z poziomu asci2stm?
    • 4: CommentAuthorjury
    • CommentTime24 May 2023 zmieniony
     
    No nie, ot tak to nie uruchomisz obrazu dyskietki.
    Jedynym uruchamiaczem obrazów jaki kojarzę jest:

    ->link<-

    Dawno, dawno temu próbowałem tego i część obrazów nie udało mi się uruchomić (może to z mojej winy) ale sporo działało.

    Natomiast zamiast bawić się w obrazy, to lepiej zgrywać wersje dostosowane do uruchamiania z dysku twardego. Jest tego naprawdę sporo. Na razie nie mam czasu poszukać linków, więc jak nikt w międzyczasie nie poda, to postaram się później dodać. Na pewno ppera , dbug i klapazius robili takie patche.
    • 5: CommentAuthorDemorgh
    • CommentTime24 May 2023 zmieniony
     
    tak, kolejnym pytaniem jakie mialem przygotowane, to wlasnie skad sciagnac programy z rozszerzeniami innymi niz .ST :) bede szukal na wlasna reke, ale jesli ktos podrzuci jakies linki bede wdzieczny :)
    wszystko co znalazlem do tej pory ma rozszerzenie .ST lub.STX
    • 6: CommentAuthorDemorgh
    • CommentTime25 May 2023
     
    link do strony, z ktorej mozna pobierac programy przygotowane do wspolpracy z dyskiem twardym:
    ->link<-