atarionline.pl Prędkości: FujiNet vs Sio2SD vs SIO2PC(USB) vs SIDE?.. - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorbartgo
    • CommentTime26 May 2023
     
    Czy ktoś robił testy prędkości wgrywania programów albo zna ograniczenia / aktualne prędkości? Czy SIO2SD nie będzie najszybsze dla standardowych zastosowań, a więc kombinacja FujiNet+Sio2SD może mieć sens?

    W oprogramowaniu do Sio2SD można wybierać prędkość (niektóre obrazy np. SpartaDOS nie działają z szybszymi więc można obniżyć) a w tym do FujiNet nie. Czy to oznacza, że Fujinet wgrywa z najwyższą dostępną prędkością (hehe, chyba nie), czy ze standardową, niższą od tego na co pozwala Sio2SD?

    Jak rozumiem, SIDE/AVG to błyskawica (minus ograniczenie w dostępie do ATR, potrzebne Ultimate albo dodatkowe kabelki) ale koszty rosną BARDZO.
    • 2:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime26 May 2023 zmieniony
     
    Z moich obserwacji - jak masz OS, który działa z szybką transmisją, to i FN będzie tak działał. Przy okazji - indeks SIO możesz zmienić przez edycję pliku fnconfig.ini, który masz na karcie pamięci. Podgląd aktualnie ustawionej wartości - przez WWW.

    Co do "SpartaDOS" - masz na myśli stare z serii 3.x w formie obrazu dyskietki?
    • 3: CommentAuthorbartgo
    • CommentTime26 May 2023
     
    Dziękuję za podpowiedź, sprawdzę tą konfigurację wieczorem lub w weekend. Mam OS firmowy 800XL (nie pamiętam która wersja, jakaś typowa) i QMEG 4.x (jeszcze nie ogarnąłem jak/czy współpracuje z FN). Jeśli będę miał jakieś obserwacje potencjalne przydatne dla innych to dam znać.

    Tak, miałem na myśli Spartę 3.x z obrazu ATR. Na pełnej prędkości nie bootuje i trzeba obniżyć (zdaje się że na coś czeka i to coś się dzieje za szybko). Też z tego powodu zaciekawiło mnie jakie są możliwości zmiany prędkości transmisji w FN, jakby jakieś ATR-y nie śmigały.