atarionline.pl Next Level - nowe demo na C64 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime7 Jun 2023
     
    Właśnie obejrzeałem i zbieram resztki szczęki z podłogi...

    • 2:
       
      CommentAuthorzbylu
    • CommentTime7 Jun 2023
     
    Zapraszam do obejrzenia jeszcze tego dema - Wonderland XIV by Censor Design (zajęło 3 miejsce na party X 2023; Next Level - pierwsze):

    oraz Mojo by Bonzai & Pretzel Logic (drugie miejsce):
    • 3: CommentAuthortebe
    • CommentTime7 Jun 2023 zmieniony
     
    tia, 4-5 stron dystkietki, prekalki i animacje, graficy prześcigają się między sobą inwencją

    kiedyś takie poruszenie wywoływało demo Journey Polynomialsów ->link<-
    • 4:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime7 Jun 2023
     
    Oba też zajebiste :)
  1.  
    Grafa i muza super petarda .ale to raczej intra do gier niż dema. Kodersko tak sobie .
    • 6: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime7 Jun 2023
     
    @tebe - zapomniałeś o scrollach :)
    • 7:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime7 Jun 2023
     
    Dema fajne ale 3 razy za długie.

    Mi osobiście animacje nie przeszkadzają jeśli są dobrze wkomponowane

    @tebe, w przypadku Journey tak nie było, no i była tam spora pożyczka z PCtewego dema
  2.  
    animacje są fajne!! ..ale nie te co udają ze nimi nie są :) dlatego był mamy zonk z demem Unified ..niektórzy mysleli ze to animacja :) bo przeciez na atari to jest niemozliwe.Dlatego nominacja Meteoriks 2023 w kategorii outstanding technical achievment. Za mało dema w demie jest teraz :)
    • 9: CommentAuthorsolo/ng
    • CommentTime7 Jun 2023 zmieniony
     
    u nas sie bashuje wszystko, kazdy pixel, bajt, bank za duzo to pierdololo; na komodzie leci wszystko z pc generated i jest git

    dlatego chuj w d* wszystkim co marudzili o "banki/1MB' itd. nie rozumiejac o co w ogole chodzi (zal.ru), gdzie w takim rewindzie wszystskie dane generowal 6502 (nie pc). co tam, jebac, bo 1MB (skladamy demo).

    czekam na jakies nowe kozak demo a8. na c64 sie bawia, u nas jak sie wychylisz to 'how dare you'.

    L the hope!
    • 10: CommentAuthortebe
    • CommentTime8 Jun 2023
     
    przed każdym przełomowym dziełem powinien być referat o przełomowości dzieła... sami tego nie wykoncypujemy
    • 11:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime8 Jun 2023
     
    Ale to Mojo jest super - może i czasem animki, ale opowieść - zaduma nad nami dziś - mnie wzruszyła. I świetnie się oglądało. A muza - wymiata. Lubię dema - opowieści, a nie tylko jako zbiór efektów.
    • 12:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime8 Jun 2023 zmieniony
     
    Generalnie design we wsszystkich trzech jest bardzo fajny. Muzyka wiadomo :) Natomiast niezależnie czy jest tam przewaga animacji czy kodu, grafika robi wrażenie. Po prostu świetnie wygląda niezależnie na czym ją rysowano. A przecież tam jest tylko 16 kolorów bez odcieni. A co do stron dyskietek, to Overmind miał 4 strony dyskietki i co? :)

    P.S.
    Najbardziej mi ciekawi jak upchnęli te kilkadziesiąt fragmentw gier w Next Levelu? Animacja? Real code?
    • 13: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime8 Jun 2023
     
    Ja bym pewnie przerobił emulator, aby zrzucał stan pamięci ekranu, fontów, duszków, stan ich rejestrów, oraz rejestrów SIDa, a następnie to streamował poprzez LZSS, podobnie jak działa ten nowy player RMT. Biorąc pod uwagę, że na C64 nie trzeba przepisywać pamięci do przesuwania duszków, to może być mało dobrze kompresujących się danych.
    • 14: CommentAuthorseban
    • CommentTime8 Jun 2023 zmieniony
     
    @alex ... tak dla uścielenia Overmind zajmuje 2 strony dyskietki w gęstości enhanced (~130kB, kodowanie MFM) + silna kompresja wszelakiej maści (w zależności od danych). Demo używa standardowych 64kB pamięci i nie wymaga żadnego rozszerzenia pamięci.

    Trzecia strona zawiera dodatkowe efekty napisane przez TLB, ale dane na "trzeciej stronie" nie były kompresowane, tam już nie był użyty IRQ loader i dane ładowały się za pomocą standardowego systemowego I/O.

    Standardowa stacja do com zapisuje standardowo ~170kB na stronę używając kodowania GCR.
    • 15:
       
      CommentAuthorRastan
    • CommentTime8 Jun 2023 zmieniony
     
    Kupę grafiki, spirty, scrole i czasami szczątkowe (kiepskiej jakości) efekty 3D.
    Generalnie nuda, bez przewijania nie da się tego oglądać.
    Cóż, taka specyfika komodorowskich dem. ;)
    • 16:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime8 Jun 2023
     
    mojo mnię poruszyło. dobra historia, bracie.

    nad każdym z tych dem pracowało tyle osób, co w sumie jest na scenie atari. nas mało... takich dzieł nie da się wyrzeźbić...
    • 17:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime8 Jun 2023
     
    Komodorowców jest z 10 x więcej, nie? Albo i więcej. To i dem więcej. I dłuższe.
    • 18:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime10 Jun 2023 zmieniony
     
    Duża część tych grafik i animacji świetna, ale jak już ktoś zauważył - bez przewijania się nie obędzie. ;)

    A tu niezła commodziarska 4-kilówka:
    • 19: CommentAuthorRocky
    • CommentTime13 Jun 2023
     
    Widać, że nadal szukają nowych rozwiązań..
    Kiepską paletę kolorów gradientują i coraz lepiej wybierają barwy zgodnie z potrzebą, a nie byle wywalić tęczę ze wszystkimi barwami z tym filetem na czele.
    Co do dźwięku, to kombinują z basem i samplami, ale nadal jest to świdrowanie uszu.. jakby sid nie potrafił generować innych dźwięków.. a potrafi wiele. Pewnie doskwiera też brak 4 kanału, który by mógł fajnie wypełnić tło..
    Widać też przerost nudnego designu nad efektami.. 5 min na demo to aż nadto (patrz Technological Death).