atarionline.pl Lost Party 2024 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  


    11-14 VII 2024

    www: ->link<-

    FB: ->link<-

    Prawie rok przed imprezą pewnych jest już 52 uczestników (nie licząc rodzin)!
  2.  


    Tradycyjnie wystawiam wejściówkę na rzecz WOŚP: ->link<-
  3.  


    Lost Party od początku stoi dobrymi koncertami, więc i w tym roku nie zabraknie takowych.

    Po raz pierwszy na naszym zlocie wystąpi Momentvm. Zaprezentuje muzykę miłą dla ucha każdego fana kompterów 8-bitowych.

    Zachęcam do zapoznania się już teraz z twórczością naszego Gościa:
    FB: ->link<-
    YT: ->link<-
    • 4:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime31 Mar 2024 zmieniony
     
    To może być dobre:-) Chętnie posłuchamy.
    • 5: CommentAuthorsolo/ng
    • CommentTime17 May 2024
     
    Jak ktos nie ma jesze noclegu to niech lepiej szybko sprawdza, czy cos jest (w Krystynie jescze sa, Gorelnia nie), bo w czasie trwania LP ma byc niedaleko tez jakies wesele.
  4.  
    Nie pisałem dawno, bo pojawił się dość poważny problem z salą i było duże ryzyko zmiany lokalu na mniejszy z... natychmiastowym zamknięciem listy uczestników, żeby każdy miał chociaż ten metr kwadratowy przestrzeni :(

    Ostatecznie udało się utrzymać salę OSP, ale stawka, którą otrzymaliśmy (mimo umówienia się na inną dwa lata temu) jest taka, że impreza powinna być maksymalnie trzydniowa, a więc od piątku do niedzieli, bo na dłuższą nas po prostu na ten moment nie stać.

    Parę osób, z którymi rozmawiałem namawia mnie, żeby mimo wszystko pozostać przy czterech dniach a i sam chciałbym, aby tak pozostało, bo po prostu jest fajniej. Nie chcę jednak, żeby stało się to kosztem atrakcji (koncerty, grill) czy gadżetów dla uczestników (tak, będzie kolejne CD i znaczki).

    Ale też nie chciałbym ryzykować, że się nie zbilansuje. Na ten moment na liście uczestników jest nieco ponad 80 osób. Gdyby do końca miesiąca (bo obiecałem strażakom dać znać do końca maja czy impreza 3- czy 4-dniowa) udało się przekroczyć 110-120 osób (nawet uczestników wspomagających), to robimy imprezę od czwartku, jak do tej pory. Tak więc jeżeli się jeszcze zastanawiałaś/łeś czy kupić wcześniej, czy na miejscu, to mocno sugeruję nie czekać :)

    A co do znaczków, to wpisujcie miasta - oczywiście obiletowani tylko - jak zawsze.
    • 7: CommentAuthorBr0nislaw
    • CommentTime24 May 2024
     
    Właśnie zapłaciłem za noclegi i kupiłem bilet. Wolałbym nie siedzieć w czwartek w hotelu przy tv... Pewnie takich osób co przyjeżdżają w czwartek jest więcej. Trzymam kciuki że jednak nie trzeba będzie skracać imprezy. Chyba wolałbym już mniej gadżetów dostać np podkładek już mam dość sporo z poprzednich edycji, obejdę się bez cd czy znaczków jak ich nie będzie to mnie to nie zmarwi, właściwie to wystarczyłby identyfikator. Oczywiście piszę za siebie ale ciekawy jestem zdania innych.
  5.  
    Dzięki! W ostateczności w czw zrobimy u mnie ognicho na kwadracie ;)

    CD jest obiecane artyście, nie chciałbym się wycofywać. Liczę, że uda sie i jedno i drugie.

    PS. Sprawdzajcie na stronie, czy już nie wpłaciliście, bo mi się podwójne wpłaty robią. Zwracam, ale prowizji nie oddajom ;)
    • 9: CommentAuthorlzd
    • CommentTime25 May 2024
     

    Br0nislaw:

    Wolałbym nie siedzieć w czwartek w hotelu przy tv...

    Nie będziesz. Niektórzy przyjeżdżają kilka dni wcześniej i straszą miejscowych oraz pielgrzymów, więc będzie mógł się przyłączyć.

    Będę w czwartek.
  6.  
    Br0nek: dzięki, dotarło!
  7.  
    Jeśli ktoś się jeszcze zastanawia, bo np. nie wie, czy to impreza dla niego, to proponuję zapoznać się z relacją z zeszłorocznej edycji: ->link<-
  8.  
    Pamiętajcie, że wraz z biletem otrzymacie* płytę Greegfeela, którego zeszłoroczny koncert możecie sobie przypomnieć tutaj:





    * do wyczerpania zapasów - jeszcze są!
    • 13: CommentAuthorBr0nislaw
    • CommentTime30 May 2024
     
    Czy żeby straszyć wystarczy koszulka z JIL ? ;-)
    • 14: CommentAuthorsolo/ng
    • CommentTime30 May 2024
     
    wystarczy - moze tez byc koszulka c64, ale wtedy musisz miec tez oczy z tylu glowy j/k;)
    • 15:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime30 May 2024 zmieniony
     
    A taka ujdzie?
    • 16: CommentAuthorBr0nislaw
    • CommentTime30 May 2024
     
    Pancio: a te koszulki to beda nagrody za kompoty czy każdy taką na przywitanie dostanie?
    Solo: zdarzyło mi się na Loście łyszkę popijać ze szklanki z nadrukiem C= i do tej pory sobie tłumaczę że to z pragnienia i miłości do rudego napoju a to logo na szklance nie mogło przecież być przeszkodą. Więc na koszulce tylko JIL.
  9.  


    Są już/dopiero dostępne gadżety na najbliższą edycję zlotu. Jak co roku będą to koszulki, podkładki pod myszki i kubki.

    Koszulki są nieco droższe niż rok temu, ale za to będą lepszej jakości (200 g, 100% bawełny). W sklepie są tylko wersje męskie, ale jeśli ktoś chciałby damską, bądź dziecięcą, to proszę od razu po zakupie wysłać mi maila (i rozmiar dla dziecięcych).

    Co do kubków, to jeszcze się waham czy nie zrobić mniejszego loga z dwóch stron zamiast jednego na całą szerokość. Zobaczę co wyjdzie lepiej.

    Zostało mało czasu, bo sprzedaż będzie prowadzona tylko do soboty, 29 czerwca.

    Tradycyjnie osoba, która dokona największego zakupu otrzyma wejściówkę na kolejną edycję zlotu. Spośród pozostałych kupujących wylosuję jeszcze jedną.

    Wszystko znajdziecie pod adresem: ->link<-
  10.  
    Sprawdźcie, czy na liście uczestników jesteście zaznaczeni, że przyjedziecie ze sprzętem, aby otrzymać kolejny znaczek. Tym razem S w wersji spectrumowej zdaje się.

    Jeśli zamierzacie przyjechać z rodziną, to także poproszę o ksywki/imiona, aby mogli otrzymać imienne identyfikatory.

    Termin: niedziela (no, może poniedziałek w południe...).
    • 19: CommentAuthorAdam
    • CommentTime22 Jun 2024
     
    Widzę, że na FB strona lipcowego Lost Party 2024 jest ozdobiona obrazkiem ze styczniowego wydarzenia (z datą "4-7 I 2024"). Może taki był zamysł, nie wiem, ale podejrzewam, że dla niektórych może być to mylące. Czuwaj! ;)
    • 20: CommentAuthoras...
    • CommentTime22 Jun 2024
     
    Oj tam oj tam ;)
  11.  
    Adam: rzeczywiście, ślepota postępuje. Dziękuję!
    • 22: CommentAuthornosty
    • CommentTime23 Jun 2024
     
    To jak już jesteśmy przy drobnych błędach, to w wynikach wyszukiwania googla link do bieżącej strony jest poprawny (https://www.lostparty.pl/2024/), ale linijka opisu, którą wyświetla google brzmi:
    "Multi demo party dla Atari XL/XE, Commodore 64, ZX Spectrum i Amstrada CPC. 6-9 VII 2023 r., Licheń Stary."
    Czuwaj! ;)
  12.  
    thx
  13.  
    Ostatnie dwie doby na zakup gadżetów: ->link<-

    Jeśli nie masz pewności, że dotrzesz, to pamiętaj, że istnieją paczkomaty i mogę zamówienie Ci wysłać po party.

    Przypominam, bo na zlocie zawsze mi przykro mówić zainteresowanym, że nie mam górki towaru i nie mogę sprzedać "z lady" ;)
    • 25: CommentAuthortebe
    • CommentTime28 Jun 2024
     
    możesz odłożyć dla mnie, 1x czarna koszulka XL, zapłacę na zlocie
  14.  
    Właśnie zadzwonili do mnie z Willi Krystyna, że pobyt odwołała u nich większa grupa, więc mają sporo wolnych pokoi, a wiem, że w ostatnim czasie był spory problem ze znalezieniem noclegu.

    Tak więc dzwońcie i rezerwujcie :)
    ->link<-
    Tel. 601 581 699
  15.  
    Gadżety zaczynają docierać gadżety na nasz zlot. Dziś kolejny znaczek do kolekcji dla osób, które przywożą sprzęt (i się zadeklarowały do 24 czerwca).

    Po wersji Atari i Commodore w poprzednich latach przyszła kolej na Spectrum:

  16.  
    Kontynujemy działalność wydawniczą. Pięć najlepszych grafik z zeszłorocznej edycji w formie widokówek.

    Dla każdego uczestnika oczywiście.

  17.  
    Timeline:

    czwartek, 11 lipca:
    - 15:00 - otwieramy drzwi
    - 20:00 - oficjalne otwarcie

    piątek, 12 lipca:
    - 19:00 - konkurs: 30 dem na 30 lat polskiej demosceny Atari 8-bit - dely
    - 20:00 - grill

    sobota, 13 lipca:
    - 12:00 - deadline dla prac zgłaszanych do konkursów
    - 12:01 - wykład: Dlaczego Atari?.. spojrzenie przez pryzmat technologii - Rocky/MadTeam
    - 13:00 - wykład: Commodore 1541 - jak oni czytają te bity w sposób profesjonalny - Raf
    - 14:00 - konkurs: Decathlon - Sun/NG
    - 18:00 - koncert: Momentvm - VGM Rocks!
    - 21:00 - compos
    - 00:00? - koniec głosowania (lub godzinę po zakończeniu konkursów - w zależności co nastąpi później)

    niedziela, 14 lipca:
    - 11:00 - ogłoszenie wyników
  18.  
    Przypominam, że już w najbliższą sobotę o godz. 18:00 spotykamy się pod sceną na koncercie Momentvm ->link<- !



    Na zlocie będzie można również otrzymać płytę, która będzie dodawana do każdego biletu na Lost Party 2025. Łowcom autografów podpowiadam, że na miejscu będą dostępne flamastry :)



    Oczywiście, jeśli ktoś nie odebrał CD Gregfeela rok temu, to niech koniecznie się przypomni!
  19.  


    Jeśli dziś środa, to znaczy, że się pakujecie na zlot. Tak, wiem, że są wariaci, którzy już jadą albo siedzą tu od poniedziałku...

    Nie zapomnijcie zabrać:
    - ulubiony komputer, monitor, zasilacze, przedłużacze itp.
    - dokumenty, karty płatnicze, gotówkę,
    - kubek (na miejscu będzie diler, ale nieobowiązkowy), sztućce.

    Nie musicie zabierać, bo na miejscu będzie dostępne:
    - kawa, herbata, mleko (w formie dodatku do kawy, a nie po litrze na głowę), cukier, może nawet cytryna ;), czajnik bezprzewodowy,
    - kiełbasa na grilla, musztarda, keczup, chleb, tacki papierowe (ale jeśli używasz noża i widelca, to już samodzielnie).

    Zaparkować możecie pod swoim hotelem lub za strażnicą OSP (przejazd z prawej strony budynku). Parkujcie na tyle gęsto, aby otworzyć drzwi samochodu, ale niekoniecznie wnieść szafę... Nie róbcie też przerw na motocykl (albo lawetę)... Miejsca nie ma za dużo. Optymalizujmy. Absolutnie nie parkujemy przed budynkiem!

    Można też zostawić samochód po drugiej stronie ulicy, przed plażą. Płaci się jednorazowo za wjazd (nie mam pojęcia ile), więc jeśli zaparkujecie np. w czwartek, to pewnie nikt Was nie będzie ścigał do niedzieli.

    Sklepów jest sporo, ale w weekend będzie dużo ludzi (nie tylko my mamy imprezę), więc w napoje zaopatrzcie się najlepiej do piątku.

    Było sporo pytań o autostradę. A2 na odcinku Konin-Łódź-Warszawa jest bezpłatna dla samochodów osobowych.

    Do zobaczenia!
  20.  
    Lata lecą, ale pewne rzeczy się nie zmieniają, więc przypominam, że deadline na prace na kompoty mija w sb, 13 lipca o godz. 12.

    Wysyłajcie, jeśli chcecie, aby Wasza praca została odtworzona z prawdziwego komputera (a nie np. jako film). Wysyłka tradycyjnie na vasco@atari8.info.
    • 33: CommentAuthoras...
    • CommentTime11 Jul 2024
     
    To zapowiada się ciekawie:
    ->link<-
    • 34: CommentAuthorpavros
    • CommentTime12 Jul 2024
     
    Hej!
    Czy byłby ktoś w stanie zabrać mnie z Lichenia do Warszawy w niedzielę po party?
    Z góry dzięki!
  21.  


  22.  


  23.  


  24.  
    Stuff: ->link<-

  25.  
    Rewind 2 seems to work alright with Altirra (loads and plays back fine). Under Atari 800 Win it loads fine, but crashes during playback. Here is the crash screen of A800Win:
    • 40: CommentAuthoremkay
    • CommentTime14 Jul 2024
     
    Atari800Win has it's flaws. It runs fine under Altirra.

    About the demo itself.
    Seeing the graphics made it somehow to 2024 .
    My proposals to use lower resolution and good framerate for animations, I see approved here. Some parts are stunning .
    Also nice that it runs with stock machines (one POKEY).
    With some exceptions the music itself stands 30 Years behind the graphics.
  26.  
    Tested "Rewind 2" with original Atari 800XL, XL-OS Rev. 2 and Subcart (setup for 1MB XRAM and stereo) and here the demo worked fine, no bugs, no crashes.

    Loading the XEX directly with Subcart takes only 2-3 seconds, have not tried loading it from diskette or (as shown in the demo) from tape yet. ;-)

    Think this is the longest running demo I have ever seen on the A8 ! And it has a lot of great effects. Thank you for investing your labour and time for this cool demo. Two thumbs up!
    • 42: CommentAuthorPhilsan
    • CommentTime14 Jul 2024 zmieniony
     
    Rewind 2 demo by NG, Zelax & Radiance
    Video: ->link<-
    • 43: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime14 Jul 2024 zmieniony
     
    najlepsze party na jakim byłem od kilku lat, dzięki wszystkim
    "nie masz 1Mb RAM? nie idę z tobą do łóżka!"
    • 44:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime14 Jul 2024 zmieniony
     
    [do wywalenia]
    • 45: CommentAuthorkraczaj
    • CommentTime14 Jul 2024
     
    Rewind bardzo fajne
    • 46: CommentAuthorsolo/ng
    • CommentTime14 Jul 2024
     
    Xeen zrobil mind trick kurla. Po przywitaniu sie z all "zielonkami", wracam po piwko, a tu niebieski cheat. Zainteresowani wiedza. :*
    • 47: CommentAuthorVLX
    • CommentTime15 Jul 2024
     
    "Pozdro dla kumatych!
    Wiesz o co chodzi!"*

    *Nikt nie wie, o co chodzi.
    • 48: CommentAuthorw1k
    • CommentTime15 Jul 2024
     
    rewind 2 is legend

    ->link<-
    • 49: CommentAuthorGzynio
    • CommentTime15 Jul 2024
     
    Wielkie dzięki dla Vasca, Agnieszki i całej obsługi za te party.
    • 50: CommentAuthorkrupkaj
    • CommentTime15 Jul 2024
     
    Thanks for another great party! Here are some my pics from the event:
    ->link<-