atarionline.pl PTODT Stereo II - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

• :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

1.  
    @pancio,

> właściwie hybrydy z MC

Co to jest "MC" ?
    • 2: CommentAuthormono
    • CommentTime3 Dec 2023

W IDE+ jest SimCOVOX: ->link<- - to jest COVOX ograniczony do jednego kanału czyli jednego rejestru.
    Normalny COVOX jest 4-kanałowy: ->link<-
  2.  
    ok, thanx
    • 4:

CommentAuthorpancio
    • CommentTime3 Dec 2023

MC to MIDIcar - projekcik, który popełniliśmy z PeBe w zeszłym roku...
  3.  
    a... widziałem na KWASIE. Bardzo fajne! Gratuluję!
    • 6:

CommentAuthorpancio
    • CommentTime3 Dec 2023

Dziękuje ale to nic szczególnego - była nisza i potrzeba czegoś co gra naprawdę godnie. A program PeBe to majstersztyk ponadczasowy...
  4.  
    Nie mam czasu, ale zawsze byłem fanem MIDI, więc może i zakupię jakoś wkrótce. Mam w domu Korga T3 :)

Widziałem również, że druk 3D był bardzo dobrze, co się chwali. Ja na to zwracam uwagę.
    • 8:

CommentAuthorKrystone
    • CommentTime3 Dec 2023

Wow. Nie znałem tej stronki (atarifan.pl). Pędzę na zakupy. Poważnie. Pozdrawiam!
    • 9:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 Dec 2023

I popędził i poważnie zakupił :)
    • 10:

CommentAuthorpiomet
    • CommentTime11 Dec 2023 zmieniony

Ja już zamontowałem PTODT Stereo II (chyba jako pierwszy klient) i szczerze powiem, że nic mu nie brakuje. Dźwięk czysty i bez zniekształceń, brumów itp. Porównując do TK-II stereo, które miałem kiedyś, to jest słyszalny skok jakościowy na plus. TK-II chyba obcinało trochę górne pasmo i wg mojej opinii słyszalny był "distortion" w niektórych momentach. Nie znam się, może w przypadku PTODT Stereo II lepiej zaprojektowano stopień końcowy. Duży plus jak dla mnie funkcja automat przełączający stereo<>mono. Działa to dobrze, nie zauważyłem żadnych problemów z detekcją 2-go pokeya. No i dźwięk mono idzie z dwóch głośników. Nic nie strzela w głośnikach przy przełączaniu. Muzyczki na GTIA też bez zastrzeżeń. Gra i czego więcej wymagać. Przetestowałem stereo na kilkunastu grach, demach, dyskach muzycznych. Z jednym pokeyem, też gra. Mam wsadzonego covoxa od Lotharka i z tego względu, podstawkę pod stereo wlutowałem w płytę Atari z lekkim dystansem, tak że płytka stereo nie koliduje z covoxem. Na zakończenie podziękowania dla 'kkrys-a' jednego z współtworzących ten projekt, za "pakiet wsparcia posprzedażowego", ogólnie pomocy w sprawach około montażowo-uruchomieniowych. Potrzebowałem stereo, które działa na oryginalnych pokeyach. Nie wybrzydzam i polecam.
  5.  
    @piomet,

Zgadza się, że PTODT Stereo II powinien miksować wszystko znacznie lepiej. TK-II ma miksowanie na rezystorach i tranzystorze - czyli w sumie pewnie jedno z gorszych chociaż działające. "PTODT Stereo II" z obrazka wygląda, że ma wzmacniacz operacyjny - czyli na plus :)

W nowych płytkach SAVO+/SAVO MAX będzie autorski projekt. Pracuję nad nim sam, ale konsultuję go z kolegami z AtariAge.
    • 12:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 Jan 2024

Kolega Mono popełnił wpis o PTODT Stereo I i II w Atariki:

->link<-
    • 13:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 Jan 2024

A kolega Piomet podesłał ładnie złożoną instrukcję PTODT Stereo II, co zainspirowało kolegę Mphobic-a do zrobienia ładnej okładki, a Miszę do przetworzenia tego wszystkiego w jeden zgrabny materiał. Wszystkim wymienionym dziękuję!

Pozycja jest w Bibliotece Atarowca tutaj:
    ->link<-
  6.  
    Ja tak dorzucę, że można zrobić mini płytkę upgrade Stereo I do Stereo II. Myślę, że koszt nie przekroczyłby 30 PLN.

Nie sprawdzałem jeszcze symulacji, ale jeśli będzie trzeba to sprawdzę.
    • 15: CommentAuthorkkrys
    • CommentTime14 Jan 2024

Poprawiony bezpośredni link do opisu: ->link<-
    • 16: CommentAuthormono
    • CommentTime15 Jan 2024

Piękna okładeczka.
    • 17: CommentAuthortakron27
    • CommentTime15 Jan 2024

czy po zamontowaniu tej płyki v2, traci się podsłuch sio-audio na oryginalnym wyjściu din ?
    • 18: CommentAuthorkkrys
    • CommentTime15 Jan 2024

Nie - wszystko działa po staremu a dodatkowo mamy sygnał z SIO i ECI/PBI na wyjściu z PTODT Steeo II