atarionline.pl TSFX Turbo Blizzard - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorSplawik
    • CommentTime7 Apr 2024 zmieniony
     
    @baktra Dziękuję :-)

    Edit - dodam tylko, że z nową wersją turgen.jar wszystko już działa, przetestowane przed chwilą
    • 2: CommentAuthorbaktra
    • CommentTime8 Apr 2024
     
    TURGEN 9.2.18
    ->link<-
    • 3: CommentAuthorSplawik
    • CommentTime10 Apr 2024
     
    @baktra - jeszcze jedno pytanie :-)

    A czy jest jakaś opcja, żeby do pojedynczego pliku tsfx dało się zmieścić większe xex-y? Np. Karateka, który ma 79kb dzieli się na 2 pliki tsfx. Z kolei wave mogę spokojnie wygenerować jako pojedyczny plik - nagrałem z laptopa na decku i odczytało bezproblemowo:)
    • 4: CommentAuthortakron27
    • CommentTime10 Apr 2024
     
    no a tu nie jest problemem stockowa ilość ramu? (to może tsfx dla 130xe jako opcja)
    ?
    • 5: CommentAuthorSplawik
    • CommentTime10 Apr 2024
     
    Wydaje mi się, że nie, ale oczywiście pewności nie mam. Niemniej, skoro możesz w jednym tsfx-ie wygenerować kilkanaście pozycji jako jeden plik w opcji "one composite", to i pewnie da się większego xex-a ;)

    Hmm, no chyba, że te większe xexy też można wygenerować jako composite a nie standalone... Na to nie wpadłem ;) Spróbuję jak wrócę z pracy
    • 6:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime10 Apr 2024 zmieniony
     
    Większe się doczytują. Jak ktoś odpala z AVG czy innego carta to tego nie odczuwa ale jak ze SIO2SD to zobaczy, że magnet na moment staje, doczytywanie są dane i nagrywanie jest wznawiane. Oczywiście to następuje między blokami.
    • 7: CommentAuthorSplawik
    • CommentTime10 Apr 2024
     
    Ok, to tylko się upewnię bo nie wiem czy dobrze rozumiem ;) Czyli jeśli nagram po sobie te dwa pliki tsfx wygenerowane z oryginalnego xex-a Karateki to nagrywając je po sobie, magnetofon odczyta oba i drugi będzie kontynuacją pierwszego, co oznacza że Karateka się odpali?
    • 8: CommentAuthorbaktra
    • CommentTime10 Apr 2024
     
    @Splawik

    Załóżmy, że masz Turbo Blizzard.

    Gra Karateka zajmuje 79 KB (80 bloków Blizzarda), dlatego powstaną dwa samodzielne TSFX-y. Uruchamiasz pierwszy TFSX i nagrywasz pierwsze 43 bloki gry. Następnie rozpoczynasz drugi TSFX i nagrywasz pozostałe 37 bloków.

    Po prostu jeden TSFX nie może pomieścić więcej niż 46 KB danych (w przybliżeniu)

    Lub zamiast dwóch samodzielnych plików TSFX możesz utworzyć jeden złożony plik TSFX. W takim przypadku złożony TSFX zarejestruje na taśmie wszystkie 80 bloków.

    Kompozytowe TSFX działają tylko wtedy, gdy zarówno magnetofon kasetowy, jak i urządzenie, z którego uruchamiasz TSFX, mogą być podłączone do komputera jednocześnie.

    Dzieje się tak dlatego, że złożony TSFX to niewiele więcej niż jeden lub więcej samodzielnych TSFX połączonych ze sobą i wykonanych przy użyciu wektorów INIT. Nie daje to możliwości podłączania i odłączania magnetofonu kasetowego.
    • 9: CommentAuthorSplawik
    • CommentTime10 Apr 2024
     
    @Baktra
    @Peri Noid

    Dziękuję, teraz już rozumiem :)
    • 10: CommentAuthorpustak
    • CommentTime4 dni temu
     
    Ten TSFX jest extra.
    Dzisiaj nagrałem na kasetę Pong 4.6, Bomb Jack-a, Commando, wszystko hula od strzału!

    @baktra świetna robota, dzięki!