atarionline.pl Jak to zrobic bez... [pewien_znany_kawałek_laminatu] - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime29 Mar 2024 zmieniony
     
    Elo,

    Wielu z nas próbowało poprawić jakość wyświetlanego obrazu w różny sposób... a najbardziej znane dwa z nich, czyli VBXE i Sophia są niestety dość inwazyjne jeśli chodzi o obudowę naszego Atari. Postanowiłem zmierzyć się i z tym problemem i na "zajączka" przedstawiam wam tani i fajny sposób jak uzyskać dobrej (bardzo dobrej!) jakości obraz z dźwiękiem stereo na waszych TV... Co potrzebujemy? Taniej (w miarę) przejściówki z RGB do HDMI - ja użyłem takiej do PS1/PS2, która na wejściu przyjmuje RGBS + audio a na wyjściu mamy czyste HDMI :-)

    Model bazowy:
    ->link<-

    Oczywiście trzeba rozebrać i podłączyć wszystkie wymagane sygnały do VBXE/Sophia w/g rozpiski (załączona)

    Nie będę tu opisywał jak to zrobić mechanicznie... ale chyba warto chwilę podumać, bo efekty są hm... niezłe?

    Spokojnych Świąt!
    • 2: CommentAuthorlexx
    • CommentTime30 Mar 2024
     
    Super przetestuje :) Dzięki i Zdrowych Wesołych Świąt Wielkanocnych .
    • 3:
       
      CommentAuthortOri
    • CommentTime30 Mar 2024
     
    OKLASKI!
    Fajne. dzięki!

    tOri
    • 4: CommentAuthorhichal
    • CommentTime5 dni temu
     
    Ciekawe jak to cacko ogarnia ST, próbował ktoś?
    • 5: CommentAuthorkkrys
    • CommentTime5 dni temu
     
    Potestuje w wolnej chwili z STE i Amiga (fee)
    • 6:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime1 dzień temu
     
    Jak już zapewne część z was wie z FB udało się również wykorzystać inny scandoubler - SV2HDM i efekty są co najmniej bardzo ciekawe :-). Szczegóły na ->link<-

    W niewielkich pieniądzach można mieć naprawdę dobry obraz...