atarionline.pl Atari 1050 z Mega Speedy 1050 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime5 Apr 2024 zmieniony
     
    Udało się ożywić Mega Speedy do stacji dyskietek Atari 1050. Po usunięciu kilku błędów i zmianie elementów na inne, moduł ruszył a nawet ma kilka zmian. Najważniejsze że działa i to bardzo fajnie. Urządzenie jest super, to jest mój klon, ale ktoś kto to wymyślił jest naprawdę niezły ;) Z resztą w projekcie Mega Speedy brało udział kilka osób więc każdy z nich przyczynił się do świetnej roboty. Ja się cieszę że udało mi się odtworzyć to super cudo.
    Na razie wydruk 3D jest na próbę w kolorze szarym, ale zamówiłem już wykonanie profesjonalne w kolorze czarnym.

    Na filmiku możemy zobaczyć jak to cudo sobie działa -

  1.  
    What, no IS Plate ROM inside ? ;-) ;-P ;-)

    Does it reach 100.000 Volt, errmm Baud ?
    • 3:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime6 Apr 2024
     
    You can implement almost anything you want in Mega Speedy. We can already do this from the user level via Atari. The Mega Speedy itself has a Flasher for EPROM programming. You just need to have the batch you are interested in and upload it to Mega Speedy. I haven't checked it yet.
    • 4: CommentAuthorjakubd
    • CommentTime7 Apr 2024
     
    To jest tak nieziemsko niepotrzebny (do normalnego używania sprzętu) gadżet, że aż mi się podoba.
    Jak widzę obsługuje praktycznie wszystko co jest na rynku (czego nie obsługuje? o ile masz taką listę?)
    • 5:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime11 Apr 2024 zmieniony
     
    Nie mam listy czego nie obsługuje ;) Ale chyba wszystko może na tym działać ;) Zrobiłem testy z zaimplementowanym modułem I.S.PLATE w Mega Speedy i co ciekawe mój moduł działa szybciej niż ten zaimplementowany, nie wiem dlaczego, chociaż sprawdzałem z włączonym HSIO i bez włączonego HSIO. Wynik był podobny.
    • 6:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime12 Apr 2024
     
    Teraz z profesjonalnym wydrukiem panelu przedniego wygląda to super ;)
    • 7:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime12 Apr 2024 zmieniony
     
    Faktycznie super wygląda :-) Cena pewnie za to będzie "super" ;-)
    • 8: CommentAuthorjakubd
    • CommentTime12 Apr 2024
     
    Właśnie, wyceń to z panelem przednim takim zrobionym właśnie na poważnie.