atarionline.pl Dude Story - wydanie fizyczne gry - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime8 May 2024 zmieniony
     
    Kolejny raz ekipa Mq-workshop przygotowuje wydanie gry w wersji dla fanów.
    Tym razem będzie to gra Dude Story autorstwa Mq.

    Gra w pudełkowej wersji zostanie wydana na kartridżu.

    Oprogramowanie kartridża będzie zawierało menu wyboru wersji językowej (można będzie uruchomić grę w języku angielskim lub polskim).
    Ostateczna wersja gry na kartridżu posiada wszelkie poprawki, a najnowsza wersja zawiera też krótkie intro z informacją o celu gry.

    Oprawę graficzną pudełka oraz pozostałych elementów poligrafii przygotowuje nieoceniony Bocianu. Grafiki spod jego ręki świetnie oddają klimat gry.
    Produkcją elektroniki, składem całości i dystrybucją zajmuję się ja (Mq).

    Poniżej załączam mockupy tego, jak będzie wyglądało pudełko i kartridż. Są to na razie grafiki projektowe, zdjęcia rzeczywiste dołączymy w późniejszym czasie.

    W pudełku znajdziecie:
    - kartridż z grą (ze złoconymi stykami, w najlepszych dostępnych na rynku obudowach produkcji Sikor-Soft)
    - instrukcję obsługi
    - duży plakat dwustronny z mapą gry
    - dodatkowy gadżet-niespodziankę, związany z grą

    Cena gry: 179 PLN + 17 PLN za przesyłkę paczkomatem (na terenie Polski)

    Możesz zapisać się na pre-order pisząc do mnie e-mail (adres jest w moim profilu).

    Gra powinna być dostępna do wysyłki w drugiej połowie maja.
    Kiedy gra będzie dostępna, będziemy się kontaktować z każdym indywidualnie poprzez e-mail i informować o płatności i wysyłce.

    Poniżej jeszcze kilka screenshotów z gry.

    Tutaj oryginalny obszerny wątek o samej grze: ->link<-
    • 2:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime8 May 2024
     
    Kapitan żaglowca zapomniał grzebienia.
    • 3:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime8 May 2024
     
    Hehe:-) Król to jest i koronę trzyma. Ale on jest głupi jak but ten król, więc może coś pop...d..ił:-)
    • 4:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime8 May 2024
     
    Nie wiem czy to król, czy nie.

    Ale skoro goni za żaglowcem z grzebieniem w ręku to pewnie grzebień jest dla kapitana. Zwykły majtek to brodę może sobie ościami flądry czesać a powaga kapitana jednak wymaga czegoś więcej :D
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime8 May 2024
     
    Ładnie zrobione, styl jak w epoce, lubię to.
    • 6:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime8 May 2024
     
    Dziękuję Kaz:-) Bardzo się staramy, żebyś chociaż raz nie powiedział, że robimy najgorsze wydania na świecie:-) Tak że tym bardziej jestem dumny, że się udało, przekażę też Bocianu słowa uznania, bo nie wiem czy akurat to przeczyta:-)
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime9 May 2024
     
    A proszę, akurat robotę Bocianu zawsze ceniłem i on to wie. Nawet Amarokowi ostatnio polecałem, żeby grę u was wydawał, a nie u nas, bo dobrze to zrobicie :)

    Ale chłopie, nie wprowadzaj ludzi w błąd - tylko raz i to w prywatnej wiadomości do ciebie, a nie całego świata, napisałem ci moje zdanie. Jeżeli nie zrozumiałeś, że negatywne uwagi to też feedback, który daje ci możliwość poprawienia produktu, a odebrałeś to jako atak godny wieloletniej obrazy to trudno. Teraz rozumiem te wszystkie twoje zaczepki, obsmarowywanie i obrażanie się :)

    Skoro upubliczniłeś moje zdanie, ale je przekręcając, to ci wyjaśnię szerzej: kilka lat temu zakupiłem u Ciebie gry, żeby wesprzeć Twoją inicjatywę, bo wspieram każdą takiego typu. Każdemu z twórców staram się przekazać moje wrażenia z produktu, zarówno pozytywne, jak i negatywne. Prywatną komunikacją, bo nie każdy lubi i dobrze znosi krytykę publiczną. Ale z tego wynika, że jesteś ultra przeczulony na swoim punkcie, skoro to cię trzyma do dzisiaj :).

    W moim feedbacku były dwie uwagi, tę jedną rozwinę: uważałem, że stosunek ceny twojego wydania gry do kosztów produkcji jest za wysoki, bo twoje gry kosztowały praktycznie tyle co wydania Duddiego, a jakość twoich była dużo niższa, bo brałeś najtańsze komponenty do produkcji, nie było też niczego ponad niezbędne minimum, a nawet Sikor dorzucał coś ekstra do swojej gry. Wyglądało to tak, jakby było to obliczone na dopasowanie się do cen rynkowych, które wówczas ustanawiał Duddie, bo był wówczas dominujący, ale bez dawania jego jakości. Takie typowo biznesowe podejście maksymalizacji zysków. Nie potępiam tego, ale nie cenię.
    Dlatego w moim prywatnym rankingu twoje wydanie stało najniżej i to ci napisałem, że "najgorsze wydanie".

    I jak widzę, zmieniłeś podejście, teraz wydania są lepsze, mają dodatki, a cena stała się korzystniejsza. Szkoda tylko, że nie umiałeś docenić szczerości i przeważyła jakaś małostokowość. Trudno, powodzenia.
    • 8: CommentAuthormono
    • CommentTime9 May 2024 zmieniony
     
    No i wszystkie sklepy sobie poobrażał :) Teraz to na Bielany będzie musiał jeździć.
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime9 May 2024
     
    "Do Bydgoszczy będę jeździł a tu nie będę kupował! Proszę, niech mnie pan umieści na tej swojej gablocie" :)
    • 10:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime9 May 2024
     
    Kaz, piszesz nieprawdę i znowu będziemy się przepychać... (czy to zawsze musi tak wyglądać? nie da się tego zakończyć?).

    Materiały są najwyższej jakości, a nie najniższej, ale to już sami posiadacze gier wiedzą najlepiej. Natomiast nie wiem skąd Ty to możesz wiedzieć, skoro jedynej gry, którą chwilowo posiadałeś nawet nie odpakowałeś:-)

    Cena nie jest i nigdy nie była obliczona na maksymalizację zysku. Jest dopasowana do rynku, żeby go nie psuć innym wydawcom. Natomiast jest obliczona tak, żeby zachować dobry stosunek jakości do ceny, a przede wszystkim wspierać autorów, do których trafia spora działka od każdego egzemplarza gry, o czym wiedzą ci, którzy chcą te gry kupić nieraz właśnie dlatego, żeby wesprzeć autorów.
    • 11:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime9 May 2024
     
    Mq - ja nawet nie wiedziałem, że ty się ze mną przepychasz i masz taki żal o opinię, którą napisałem tylko tobie :) Pewnie, że nie musi to tak wyglądać, że np. szydzisz z kodu Vegi, bo brałem w jego projekcie udział, czy subtelnie nastawiasz Bocianu przeciwko, jak było to widoczne wyżej. Wystarczy, że przestaniesz i się samo zakończy, bo z mojej stronu nie było żadnego przepychania.

    Mq:

    Natomiast nie wiem skąd Ty to możesz wiedzieć, skoro jedynej gry, którą chwilowo posiadałeś nawet nie odpakowałeś:-)


    Ech, tylko ci się wydaje, że jesteś bystrym detektywem :) Egzemplarz, który wtedy kupiłem od ciebie, przeznaczyłem na nagrodę na Grawitacji, dlatego nie rozpakowałem. Wszystkie wydane przez ciebie gry mam, bo albo wygrałem w różnych konkursach albo dołączałem się do zakupu któregoś ze znajomych, kto tez akurat kupował. I swoją opinię tej jakości mam, niezależnie od tego czy kogoś lubię czy nie - moim zdaniem kilka lat temu było najgorzej, teraz jest lepiej. A gładkimi słowami na potrzeby osób postronnych mi oczu nie zamydlisz :)
    • 12:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime9 May 2024
     

    Kaz:

    szydzisz z kodu Vegi, bo brałem w jego projekcie udział

    Nieprawda. Napisałem o tym szczegółowo w wątku o grze "Mikie". Żart i ironia, to coś innego niż szydzenie, którego mi nie zarzucaj. Odsyłam do tamtego wątku, nie będę tego więcej tłumaczył.
    Niedorzeczne jest też, że niby "szydziłem", "bo brałeś udział w projekcie", ponieważ dokładnie w tym samym poście chwaliłem graficzną stronę gry, a to przecież Ty robiłeś tę grafikę. Pracę Vegi z resztą też doceniam i nie chce mi się tego powtarzać milion razy tylko dlatego, że Ty sobie raczyłeś powycinać słowa z kontekstu i je po swojemu nadinterpretować.

    Kaz:

    subtelnie nastawiasz Bocianu przeciwko

    Bzdura. Z Bocianu bardzo się zaprzyjaźniliśmy i robimy wspólnie mnóstwo rzeczy, mamy bieżący kontakt bezpośredni i gdybym chciał jakkolwiek na niego wpływać, to nie za pośrednictwem forum:-) Ale za bardzo szanuję Bocianu, żeby nie być wobec niego szczerym do bólu, więc możesz być pewny że nic nie manipuluję. Z resztą możesz go sam zapytać, na pewno się spotkacie/spotkamy wszyscy razem na jakimś zlocie, to zapraszam, możemy sobie wtedy powyjaśniać różne kwestie. Najbliższa okazja będzie pewnie na Lost Party.

    Kaz:

    Wszystkie wydane przez ciebie gry mam, bo albo wygrałem w różnych konkursach albo dołączałem się do zakupu któregoś ze znajomych, kto tez akurat kupował.

    Śmiem w to wątpić i myślę, że to blef. Nakłady są bardzo małe i praktycznie niemal każdy egzemplarz każdej gry wiem gdzie się znajduje:-) Tak że mało prawdopodobne to co piszesz, ale kto wie:-)

    Kaz:

    I swoją opinię tej jakości mam, niezależnie od tego czy kogoś lubię czy nie - moim zdaniem kilka lat temu było najgorzej, teraz jest lepiej.

    Tiaaa... To bardzo ciekawe co piszesz, bo wszystkie wydane gry są w takiej samej jakości, robione w tych samych technologiach, z takich samych materiałów. Niczego nie zmienialiśmy pod tym względem.

    Ale koniec końców dziękuję, że uznajesz że obecnie jest lepiej, a nie gorzej:-)
    • 13:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime9 May 2024
     
    Ja też zacząłem się zastanawiać o co chodzi. I to bardzo.

    Mq od samego początku trzyma ten sam (dobry) poziom i jego wydania są zawsze tak samo dopracowane.

    @Kaz
    Podaj przynajmniej jeden tytuł wydany przez Mq, który odbiega jakością od reszty jego warsztatu.
    • 14:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime10 May 2024
     
    A wystarczyło przestać...

    Mq:

    Żart i ironia, to coś innego niż szydzenie, którego mi nie zarzucaj. Odsyłam do tamtego wątku, nie będę tego więcej tłumaczył.


    A ja odsyłam do poważnego słownika PWN, żebyś nie mydlił ludziom oczu, delikatnie zmieniając znaczenie słów: ->link<-
    ironia «drwina, złośliwość lub szyderstwo ukryte w wypowiedzi pozornie aprobującej»

    I tak właśnie robisz, jak sam przyznajesz - niby tam chwalisz, aprobujesz, ale de facto sednem jest, że dowalasz człowiekowi. Słowa aprobaty są po to, żebyś miał potem tarczę "ale ja przecież chwaliłem" i nie wiem kto się nabiera na takie oczywiste bzdury.
    Słowa "syf" i "wstyd" nie są wyrwane z kontekstu tylko dobrze oddają sedno - chciałeś zasugerować, że kod to syf, a objętość gry to wstyd. Miej jaja do wycofania się z tego, a nie brniesz w durne tłumaczenia.

    Mq:

    Ale za bardzo szanuję Bocianu, żeby nie być wobec niego szczerym do bólu, więc możesz być pewny że nic nie manipuluję.


    A nie, skoro tak mówisz, to jasne, jestem już co do tego bardzo pewny :) A słowa "Bardzo się staramy, żebyś chociaż raz nie powiedział, że robimy najgorsze wydania na świecie" to nie jest oczywiście żadna manipulacja. I oczywiście Bocianowi sugerowałeś coś innego, bo inna wersja jest dla ludzi, a inna dla Bociana, tak? :)

    Mq:

    Śmiem w to wątpić i myślę, że to blef. (...)Tak że mało prawdopodobne to co piszesz, ale kto wie:-)


    No to się zdecyduj czy kłamię czy możliwe, że mówię prawdę? I co będę miał z tego, że cię wyjaśnię? :)

    A na marginesie, trochę mnie dziwi, że gromadzisz dane osobowe, kto ma jakie twoje egzemplarze gry - bo prowadzenie takich baz danych wymaga zgłoszenia, możliwości usuwania danych, administratora. Chce ci się to wszystko robić tylko po to, żeby mieć wątpliwą kontrolę nad tym, kto co ma?

    Mq:

    To bardzo ciekawe co piszesz, bo wszystkie wydane gry są w takiej samej jakości, robione w tych samych technologiach, z takich samych materiałów. Niczego nie zmienialiśmy pod tym względem.


    Chłopie, znowu subtelnie przekierowujesz uwagę z sedna sprawy. Jakość komponentów, na przykład tekturowej wkładki (które jest akurat ciągle tak samo niska), to nie jest to samo co jakość całego produktu, całego wydania. Zgrywałeś przede mną biznesmana, co to dzieli rynek wydawniczy i autorski między swoją, a inne firmy, a nagle nie wiesz co się uznaje za jakość kompletnego produktu, user experience, zasady product design, etc.? Jeżeli zaczynasz w końcu dawać dodatki do gier (napiszę, że chronologicznie po moich prywatnych uwagach do ciebie, bo pewnie nigdy się nie przyznasz, że był związek jednego z drugim), a wcześniej ich nie było, to produkt jest lepszy czy gorszy? Ma większą jakość dla klienta czy niższą?

    Mq:

    Z resztą możesz go sam zapytać, na pewno się spotkacie/spotkamy wszyscy razem na jakimś zlocie, to zapraszam, możemy sobie wtedy powyjaśniać różne kwestie.


    Z Bocianem sobie wyjaśnię. Ty miałeś możliwość przez kilka lat powiedzieć mi, o co ci chodzi, razem robiliśmy jakieś projekty, kontakt mailowy i telefoniczny był, i traktowałem cię jak dobrego kolegę (i dlatego napisałem ci w wiadomości PRYWATNEJ moją negatywną ocenę), ale wybrałeś w zemście za tą negatywną opinię podgryzanie, czepianie się ludzi z którymi współpracuję (teraz przypomina mi się jeszcze jedna sprawa) i co chcesz teraz wyjaśniać?

    PS. Moja opinia o jakości wydania Dude Story czy samej gry się nie zmienia - jest bardzo dobrze i lepiej niż było. Nie jestem małostkowy, przez to, że straciłem do ciebie osobistą sympatię nie zacznę inaczej oceniać grę.
    • 15:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime10 May 2024
     

    Kaz:

    chciałeś zasugerować, że kod to syf, a objętość gry to wstyd

    Nie prawda. Nie możesz wiedzieć co chciałem, bo nie siedzisz w mojej głowie. A ja wyjaśniłem że nie tak było i nie to miałem na myśli. Mimo to, Ty ciągle brniesz w przypisywanie czyjejś wypowiedzi wyłącznie Twojej interpretacji, która jest niepoprawna.

    Kaz:

    A na marginesie, trochę mnie dziwi, że gromadzisz dane osobowe

    Skąd taki wniosek? Znowu wciskasz mi coś czego ani nie powiedziałem, ani nie jest to prawdą. Napisałem tylko że wiem gdzie powędrowały poszczególne egzemplarze gier, bo nakłady są na tyle małe, że zwyczajnie znam prawie wszystkie osoby po ksywach, imionach itp., a dużą część z tych ludzi znam wręcz osobiście ze zlotów czy też rozmów telefonicznych i innych prywatnych kontaktów. Czy może w Twojej kolejnej nadinterpretacji i zmyślonej teorii uznajesz że zapamiętane w głowie myśli łamią ustawę o danych osobowych? No to sorry, ale jeszcze mi Elon Musk nie wszczepił chipa, którym by się to dało wykasować, więc musisz żyć dalej z myślą o tym, że pamiętam jak się nazywasz i jak masz na imię oraz w jakim mieście mieszkasz:-)

    Kaz:

    czepianie się ludzi z którymi współpracuję

    I dalej w to brniesz. Sam to sobie wymyśliłeś, ale wierz mi, to nie jest tak, że im więcej razy to powtórzysz tym bardziej stanie się prawdą, którą nie jest.

    Reszty nie komentuję, bo z tego wszystkiego co napisałeś, to ja widzę obraz, którym sam siebie pogrążasz coraz głębiej i głębiej. I chociaż myślisz że jest odwrotnie, to ewentualni czytelnicy, którzy to przeczytają, wyciągną w moim mniemaniu wnioski raczej na moją niż Twoją korzyść, więc nie widzę potrzeby dalej tego komentować.
    Tak że dla mnie to koniec tematu, nic już więcej nie będę wyjaśniał ani odpowiadał na kolejne zarzuty z czapki.

    Kaz:

    Szkoda tylko, że nie umiałeś docenić szczerości i przeważyła jakaś małostokowość. Trudno, powodzenia.

    Tak, szkoda, trudno, i ja Tobie również życzę powodzenia.
  1.  
    Zamówione!
    • 17: CommentAuthoradi
    • CommentTime10 May 2024 zmieniony
     
    Panowie, dajcie proszę spokój tym niesnaskom.
    Powiedzcie lepiej jaki tani i doby migomat kupić?

    p.s.
    Kupiłem Sherman DualMIG 210 S4
    :)
    • 18:
       
      CommentAuthortOri
    • CommentTime10 May 2024
     
    Jpr*
    • 19:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime10 May 2024
     
    +1 za dyskusją o migomatach. Jest o wiele ciekawsza. I pozyteczniejsza.
    • 20:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime10 May 2024
     
    Pax, pax między atariany! :-)
    • 21:
       
      CommentAuthorkris3d
    • CommentTime10 May 2024
     
    Zamówione! Proszę w folii z karteczką między pudełkiem a folią o treści: Dla kris3d na wieczne nierozpakowanie;)
    • 22:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime10 May 2024
     
    @kris3d

    Nie traktuj tego jako złośliwość, ale dwie szprotki w strunowym woreczku wraz z orientacyjną informacją, kiedy woreczek pęknie pod wpływem ciśnienia byłoby ciekawym urozmaiceniem dla nierozpakowywaczy ;)
    • 23:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime10 May 2024
     
    @kris3d: wiem, wiem, ja dla Ciebie specjalnie pakuję puste pudełka z równoważnym dociążeniem pogniecionymi gazetami:-) Postaram się też folijkę zrobić najpiękniej jak potrafię:-) Może nawet zaszaleję i zrobię Ci podwójną:-)
    • 24:
       
      CommentAuthoramarok
    • CommentTime4 dni temu
     
    @Mq, gratuluję pierwszego fizycznego wydania Twojej gry!

    Bezapelacyjnie zasługuje na to, żeby znaleźć się na kartridżu i w kolekcji, bo to platformówko-przygodówka jakiej jeszcze nie było na małym Atari.

    Mam nadzieję, że planujesz kolejną grę. Jeśli tak, to jestem bardzo ciekaw o czym tym razem :)
    • 25:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime3 dni temu
     
    platformówko-przygodówka jakiej jeszcze nie było na małym Atar

    A "Magia Kryształu", "Krucjata" albo seria "Miecze Valdgira" ?
    • 26:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime3 dni temu
     
    Dzięki @amarok!

    Tak, dobrze się bawię pisząc gry na Atari, więc będę robił kolejne. Obecnie mam już trochę więcej doświadczenia, więc mam nadzieję, że kolejne gry nie będą tworzone aż przez 4 lata. Wydaje mi się, że jestem w stanie pisać grę w ciągu roku i wtedy dopóki wystarczy mi weny, pomysłów, i będzie mnie to zwyczajnie cieszyło, to myślę, że mógłbym co roku pisać i upubliczniać jakąś nową grę.

    Obecnie już od mniej-więcej lutego zajmuję się pracami nad kolejną grą, której poświęcam dość dużo czasu, więc postępy są też już całkiem spore. Jednak nie zdradzę co to będzie za gra, jak będzie gotowa, to świat się dowie:-)