atarionline.pl
atarionline.pl Atari
Login:
Hasło:
Zapamiętaj mnie
Translate to RSS RSS
Spotkanie z grupą USSR z 2026-06-26 19:36 (0)
KWAS #40 - zabierzcie Atari Portfolio! z 2026-06-23 08:12 (0)
KWAS #40 - naprawa retrosprzętu z 2026-06-21 17:15 (1)
Sceny z demosceny #7 z Bigerem i MBR z 2026-06-19 22:08 (0)
Atari Floppy Image Toolkit z 2026-06-17 13:51 (9)
Spotkanie online z grupą LST z 2026-06-16 16:32 (16)
Recoil zintegrowany z macOS z 2026-06-13 21:34 (5)
KWAS #40 odbędzie się w Katowicach z 2026-06-07 17:59 (25)
Commodore po atarowsku z 2026-05-28 21:50 (21)
Urządzenie z rekordowo szybką transmisją SIO! z 2026-05-24 20:57 (116)
Spotkanie z NES-em z 2026-05-21 22:02 (7)
Po Atariadzie w Czechach z 2026-05-18 19:13 (7)
Już w sobotę KWAS we Wrocławiu! z 2026-05-14 22:01 (11)
Prace nad Golden Axe i nowa gra SwordWork z 2026-05-06 23:55 (35)
Barbarian, Giana Sisters i inne aktualności growe z 2026-05-03 23:45 (26)
Grawitacja 2026 - wyniki i gry z 2026-04-20 23:41 (39)
Rozmowa o demoscenie - Bac z Taquart z 2026-04-17 16:04 (33)
Wkrótce GEMTOS 2026 z 2026-04-16 10:39 (1)
Sceny z demosceny #6: rozmowa z Bac/Taquart z 2026-04-12 19:27 (8)
Od Atari do książki o procesorach - historia Roberta Jaremczaka z 2026-03-31 14:32 (33)
«« nowszestarsze »»

Pomocnik/Helper
Gry/Games

Katalog gier (konwencja Kaz)
Aktualizacja: 2026-05-28
Liczba katalogów: 8866, liczba plików: 40016
Zmian katalogów: 6, zmian plików: 20

0-9 A B C D
E F G H I
J K L M N
O P Q R S
T U V W X
Y Z inne
zipCałość 3070 MB

Katalog gier (konwencja TOSEC)
Aktualizacja: 2021-07-11

Opisy gier
"Old Towers" (Atari ST) opisał Misza (19)
Submarine Commander opisał Kaz (36)
Frogs opisał Xeen (0)
Choplifter! opisał Urborg (0)
Joust opisał Urborg (17)
Commando opisał Urborg (35)
Mario Bros opisał Urborg (13)
Xenophobe opisał Urborg (36)
Robbo Forever opisał tbxx (16)
Kolony 2106 opisał tbxx (3)
Archon II: Adept opisał Urborg/TDC (9)
Spitfire Ace/Hellcat Ace opisał Farscape (9)
Wyspa opisał Kaz (9)
Archon opisał Urborg/TDC (16)
The Last Starfighter opisał TDC (30)
Dwie Wieże opisał Muffy (19)
Basil The Great Mouse Detective opisał Charlie Cherry (125)
Inny Świat opisał Charlie Cherry (17)
Inspektor opisał Charlie Cherry (19)
Grand Prix Simulator opisał Charlie Cherry (16)
«« nowszestarsze »»

Wewnętrzne/Internals



   Nowinki tworzone dzięki CuteNews
Spotkanie z grupą USSR
To już jutro! Z kilku powodów zbliżający się jubileuszowy, bo czterdziesty KWAS będzie wyjątkowy. Dlatego w ciągu ostatnich dni publikowałem na głównej stronie AtariOnline.pl informacje o tym, co planujemy i w czym ewentualnie można pomóc. Dzisiaj o kolejnych punktach programu (poprzednio prezentowanych przeze mnie niechronologicznie).



Otwieramy drzwi i zaczynamy spotkanie o 12:00 i wtedy rozpoczniemy rejestrację. Ale nie byle jaką! Wszyscy uczestnicy zostaną wpisani do komputera Atari 800XL (lub 600XL z modułem 1064, to się jeszcze zobaczy), a potem na pamiątkę wydrukujemy całą listę obecności na drukarce 1029. Drugi zestaw – Atari 600XL z modułem 1064 (lub 800XL, to się jeszcze zobaczy) posłużyć ma do uruchomienia REAL-TIME TXT i na koniec do jego wydrukowania. Hałasu będzie więc co niemiara, bo obie 1029 produkują nadnormatywną liczbę decybeli… Taki głośny koncert, gdzie zamiast kapeli będą dwa metalowe potwory :)

Pierwsze wystąpienie, około 12:30, będzie miał wielce szacowny kolega Zenon Rakoczy, który opowie o swojej technicznej, choć niekomputerowej pasji. Przywiezie ze sobą kilka eksponatów, abyśmy mogli je obejrzeć z bliska. Nie będę tu opowiadał szczegółów, zostawiam to autorowi eksponatów.

Najważniejszym punktem naszego spotkania, około 13:30, będzie oczywiście rozmowa z członkami grupy USSR, działającej w latach 90. To właściwie dla Tomka Liebicha, który przez kilkadziesiąt lat nie pojawiał się na zlotach, zrobiliśmy tę imprezę. Jeśli góra nie chciała przyjść do Mahometa, Mahomet musiał pójść do góry. Zawdzięczamy tę wizytę Michałowi Widerze (dziękujemy bardzo!), koledze Tomka, bo skutecznie namówił go na spotkanie z fanami. Do tandemu dołączą Grzegorz Pancherz i jego kolega Radosław Buchta, obaj również członkowie grupy USSR. Jak Bóg da, będziemy więc mieć komplet członków tej grupy! Oni również w tym gronie spotkają się po raz pierwszy od lat 90.!

Aby godnie uczcić to spotkanie, przygotowaliśmy dla nich niespodziankę - kolaż zdjęciowy przygotowany przeze mnie i Paptaka (i aj), uzupełniony przez Mphobica, a potem uzupełniony przez Pitera i przez niego wydrukowany jako plakat formatu A3 (idealne pod ramki 40x30 cm). Wszystkim panom serdecznie dziękuję za realizację mojego pomysłu, bo plakat ma służyć do tego, by uczestnicy KWAS-a mogli zgarnąć na nim podpisy od grupy USSR. Na plakacie wszyscy panowie i ich ksywy, po raz pierwszy na jednym zdjęciu. Uwaga! Żeby zachować jakiś porządek i sprawność orgnizacyjną, wszelkie autografy będą PO spotkaniu, a nie PRZED czy PODCZAS rozmowy.

Między modułami będą przerwy, także na picie i jedzenie. A wieczorem, po wywiadzie z USSR, prezentacja Kuby i Marcina o Compaq Portable III, Miszy o emulatorze Portfolio, Widgeta o muzeum Atari w Poznaniu, wizyta tajemniczych panów, a także konkurs znajomości gier Atari! Zwycięzca może liczyć na nagrodę!

Zapraszamy już jutro. Szczegóły dojazdu tutaj.

2026-06-26 19:36 by Kaz
komentarzy: 0
nickname
e-mail / website (opcjonalnie)

Aktualne tematy
RMT hacking (463)
ostatni: 26-06-2026 22:57, emkay
Nowa gra "Mountain Singer" (1)
ostatni: 26-06-2026 22:10, Kaz
Kolejne spotkanie K.W.A.S. (KWAS)... (398)
ostatni: 26-06-2026 21:15, Kaz
Rdzeń Altirra dla RetroArch (7)
ostatni: 26-06-2026 21:13, gienekp
Atari 520STE 4MB nie chce działać... (9)
ostatni: 26-06-2026 11:29, Peri Noid
Sampler "Crystal Sound" do XL/XE (28)
ostatni: 26-06-2026 08:25, jhusak
Piraty z giełdy i ze studia (54)
ostatni: 26-06-2026 02:24, amorphous
Wyjścia audio w STE (2)
ostatni: 25-06-2026 21:59, Kaz
Dziki Zgon (81)
ostatni: 25-06-2026 20:02, Peri Noid
Pomoc potrzebna (3)
ostatni: 25-06-2026 11:38, Kaz
Fajny chip wczoraj słyszałem (360)
ostatni: 25-06-2026 11:10, mono
Atari Muzeum Poznań (4)
ostatni: 24-06-2026 23:46, odyniec1
Narzędzie do ditheringu na Atari ... (25)
ostatni: 24-06-2026 20:26, CharlieChaplin
Studio Komputerowe P.K.T.S. (5)
ostatni: 24-06-2026 08:16, Kaz
Another World VBXE (AI made) (127)
ostatni: 23-06-2026 11:36, Jacques

Kategorie Forum Atarum

Administratorzy: Adam, Cyprian, Jhusak, Kaz
Użytkowników: 3057
Ostatnio zarejestrowany: cubasa99
Postów ostatniej doby: 17

Spotkania i zloty/Meetings & Parties

Najbliższe imprezy
link do naszych spotkań online, zapraszamy do odwiedzenia kanału zoom również przez kod QR:

KWAS

Kalendarz AOL


Społeczność/Community


Rozmawiali
Wywiad z Mariuszem Jaroszem i Kaz (15)
Wywiad Dracona z Mr. Bacardim i Kaz (16)
Tomasz Dajczak i Kaz (22)
Lech Bąk i "Świat Młodych" i Kaz (26)
Michał "Mike" Jaskuła i Kaz (30)
F#READY i Dracon (22)
Daniel „Arctus” Kowalski i Dracon (25)
KATOD i TDC (15)
Mariusz Wojcieszek i "Adam" (17)
Romuald Bacza i Ramos (16)
Śledzenie Amentesa i Larek (9)
Leszek Łuciów i Charlie Cherry (17)
TO JUŻ ZA TOBĄ: rozmowa z Bobem Pape i cpt. Misumaru Tenchi (39)
Rob Jaeger i Emu (53)
Jacek "Tabu" Grad i Dracon (0)
Alexander "Koma" Schön i Kaz (0)
Maciej Ślifirczyk i Charlie Cherry (0)
Jarek "Odyniec1" Wyszyński i Kaz (0)
Marek Bojarski i Kaz (0)
Olgierd Niemyjski i Ramos (0)
«« nowszestarsze »»

Stragan
Nowe, pojemniejsze RAM-Carty oferuje Kaz (21)
"mouSTer" czyli myszka ST oferuje Kaz (30)
Atari USBJoy Adapter oferuje Jakub Husak (0)
Programy: Kolony 2106 oferuje Kaz (7)
Sprzęt: rozszerzenia oferuje Lotharek (390)
Gadżety: naklejki, pocztówki oferuje Sikor (11)
Sprzęt: cartridge RAM-CART oferuje Zenon (7)
Miejsce na drobne ogłoszenia kupna/sprzedaży oferuje Kaz (58)
Sprzęt: interfejs SIO2IDE oferuje Piguła (2)
Sprzęt: interfejs SIO2SD oferuje Piguła (112)

Użytki/Utils
Sprzęt/Hardware

Wynalazki
Atari jako programator pojazdu gąsienicowego napisał Kaz (17)
Atari i Bluetooth napisał Kaz (35)
SIO2PC-USB napisał Larek (46)
Nowe SIO2SD napisał Larek (0)
SIO2SD w CA12 napisał Urborg (15)
Ratowanie ATMEL-ów napisał Yoohaas (12)
Projektowanie cartów napisał Zenon (12)
Joystick do Atari napisał Larek (54)
Tygrys Turbo napisał Kaz (13)
Testowałem "Simple Stereo" napisał Zaxon (5)
Rozszerzenie 1MB napisał Asal (21)
Joystick trzyprzyciskowy napisał Sikor (18)
Moje MyIDE oraz SIO2PC na USB napisał Zaxon (16)
Jak wykonać płytkę drukowaną? napisał Zaxon (27)
Rozszerzenie 576kB napisał Asal (36)
Soczyste kolory napisał scalak (29)
XEGS Box napisał Zaxon (13)
Atari w różnych rolach napisał Różyk (9)
SIO2IDE w pudełku napisał Kaz (27)
Atari steruje tokarką napisał Kaz (15)
«« nowszestarsze »»