atarionline.pl
atarionline.pl Atari
Login:
Hasło:
Zapamiętaj mnie
Translate to RSS RSS
KWAS #40 odbędzie się w Katowicach z 2026-06-07 17:59 (2)
Commodore po atarowsku z 2026-05-28 21:50 (21)
Urządzenie z rekordowo szybką transmisją SIO! z 2026-05-24 20:57 (116)
Spotkanie z NES-em z 2026-05-21 22:02 (7)
Po Atariadzie w Czechach z 2026-05-18 19:13 (6)
Już w sobotę KWAS we Wrocławiu! z 2026-05-14 22:01 (10)
Prace nad Golden Axe i nowa gra SwordWork z 2026-05-06 23:55 (34)
Barbarian, Giana Sisters i inne aktualności growe z 2026-05-03 23:45 (25)
Grawitacja 2026 - wyniki i gry z 2026-04-20 23:41 (39)
Rozmowa o demoscenie - Bac z Taquart z 2026-04-17 16:04 (33)
Wkrótce GEMTOS 2026 z 2026-04-16 10:39 (1)
Sceny z demosceny #6: rozmowa z Bac/Taquart z 2026-04-12 19:27 (7)
Od Atari do książki o procesorach - historia Roberta Jaremczaka z 2026-03-31 14:32 (33)
Najnowszy magazyn "FLOP", numer 69 z 2026-03-30 09:40 (4)
Ankieta o AI na demoscenie z 2026-03-25 12:59 (63)
Nowy kanał o Atari 16/32-bit z 2026-03-20 17:15 (52)
Wybór najlepszych gier roku 2025 - FujiCup, AHA z 2026-03-13 18:17 (18)
Brodaty cartridge z 2026-03-10 08:31 (16)
Dzisiaj spotkanie z autorem książki z 2026-03-08 11:04 (17)
Nowości w Bibliotece Atarowca z 2026-03-06 11:49 (18)
«« nowszestarsze »»

Pomocnik/Helper
Gry/Games

Katalog gier (konwencja Kaz)
Aktualizacja: 2026-05-28
Liczba katalogów: 8866, liczba plików: 40016
Zmian katalogów: 6, zmian plików: 20

0-9 A B C D
E F G H I
J K L M N
O P Q R S
T U V W X
Y Z inne
zipCałość 3070 MB

Katalog gier (konwencja TOSEC)
Aktualizacja: 2021-07-11

Opisy gier
"Old Towers" (Atari ST) opisał Misza (19)
Submarine Commander opisał Kaz (36)
Frogs opisał Xeen (0)
Choplifter! opisał Urborg (0)
Joust opisał Urborg (17)
Commando opisał Urborg (35)
Mario Bros opisał Urborg (13)
Xenophobe opisał Urborg (36)
Robbo Forever opisał tbxx (16)
Kolony 2106 opisał tbxx (3)
Archon II: Adept opisał Urborg/TDC (9)
Spitfire Ace/Hellcat Ace opisał Farscape (9)
Wyspa opisał Kaz (9)
Archon opisał Urborg/TDC (16)
The Last Starfighter opisał TDC (30)
Dwie Wieże opisał Muffy (19)
Basil The Great Mouse Detective opisał Charlie Cherry (125)
Inny Świat opisał Charlie Cherry (17)
Inspektor opisał Charlie Cherry (19)
Grand Prix Simulator opisał Charlie Cherry (16)
«« nowszestarsze »»

Wewnętrzne/Internals



   Nowinki tworzone dzięki CuteNews
Czasopismo "Moje Atari"
"Moje Atari" to czasopismo wydawane w Polsce w latach 1990-1991, skierowana do użytkowników komputerów Atari wszystkich typów. Wykształciło się z dodatku do miesięcznika "Bajtek", istniejącego przez dwa numery pod nazwą "Bajtek - Tylko o Atari" (zobacz numery specjalne "Bajtka"). Prowadzone przez ludzi ze spółdzielni "Bajtka" - redaktorem naczelnym był Wojciech Zientara, który był też szefem klanu Atari. Inne informacje o czasopismie w Atariki oraz Wikipedii.


strona tytułowaplikpismodarczyńcy
format: DjVu
rozmiar: 7,4 MB
stron: 32
plik: tutaj
nazwa:
Moje Atari
numer:
1990/1
wydawca:
Spółdzielnia "Bajtek"
skan:
Kaczor
przetworzenie:
Kaczor
podesłał:
Kaczor
ta sama okładka co powyżej
format: DjVu
rozmiar: 2,0 MB
stron: 32
plik: tutaj
nazwa:
Moje Atari
numer:
1990/1
wydawca:
Spółdzielnia "Bajtek"
skan:
Danos
przetworzenie:
Danos
podesłał:
Danos
format: DjVu
rozmiar: 8,4 MB
stron: 32
plik: tutaj
nazwa:
Moje Atari
numer:
1990/2
wydawca:
Spółdzielnia "Bajtek"
skan:
Kaczor
przetworzenie:
Kaczor
podesłał:
Kaczor
ta sama okładka co powyżej
format: DjVu
rozmiar: 3,5 MB
stron: 32
plik: tutaj
nazwa:
Moje Atari
numer:
1990/2
wydawca:
Spółdzielnia "Bajtek"
skan:
Kaczor
przetworzenie:
Kaczor
podesłał:
Kaczor
ta sama okładka co powyżej
format: DjVu
rozmiar: 1,5 MB
stron: 32
plik: tutaj
nazwa:
Moje Atari
numer:
1990/2
wydawca:
Spółdzielnia "Bajtek"
skan:
Kaczor
przetworzenie:
Kaczor
podesłał:
Kaczor
format: DjVu
rozmiar: 8,2 MB
stron: 32
plik: tutaj
nazwa:
Moje Atari
numer:
1991/3
wydawca:
Spółdzielnia "Bajtek"
skan:
Kaczor
przetworzenie:
Kaczor
podesłał:
Kaczor
ta sama okładka co powyżej
format: DjVu
rozmiar: 3,5 MB
stron: 32
plik: tutaj
nazwa:
Moje Atari
numer:
1991/3
wydawca:
Spółdzielnia "Bajtek"
skan:
Kaczor
przetworzenie:
Kaczor
podesłał:
Kaczor
ta sama okładka co powyżej
format: DjVu
rozmiar: 1,5 MB
stron: 32
plik: tutaj
nazwa:
Moje Atari
numer:
1991/3
wydawca:
Spółdzielnia "Bajtek"
skan:
Kaczor
przetworzenie:
Kaczor
podesłał:
Kaczor
format: DjVu
rozmiar: 8,0 MB
stron: 32
plik: tutaj
nazwa:
Moje Atari
numer:
1991/4
wydawca:
Spółdzielnia "Bajtek"
skan:
Kaczor
przetworzenie:
Kaczor
podesłał:
Kaczor
format: DjVu
rozmiar: 7,6 MB
stron: 32
plik: tutaj
nazwa:
Moje Atari
numer:
1991/5
wydawca:
Spółdzielnia "Bajtek"
skan:
Kaczor
przetworzenie:
Kaczor
podesłał:
Kaczor
format: DjVu
rozmiar: 6,5 MB
stron: 32
plik: tutaj
nazwa:
Moje Atari
numer:
1991/6
wydawca:
Spółdzielnia "Bajtek"
skan:
Kaczor
przetworzenie:
Kaczor
podesłał:
Kaczor
format: DjVu
rozmiar: 6,7 MB
stron: 32
plik: tutaj
nazwa:
Moje Atari
numer:
1991/7
wydawca:
Spółdzielnia "Bajtek"
skan:
Kaczor
przetworzenie:
Kaczor
podesłał:
Kaczor
ta sama okładka co powyżej
format: DjVu
rozmiar: 3,0 MB
stron: 32
plik: tutaj
nazwa:
Moje Atari
numer:
1991/7
wydawca:
Spółdzielnia "Bajtek"
skan:
Kaczor
przetworzenie:
Kaczor
podesłał:
Kaczor
ta sama okładka co powyżej
format: DjVu
rozmiar: 1,5 MB
stron: 32
plik: tutaj
nazwa:
Moje Atari
numer:
1991/7
wydawca:
Spółdzielnia "Bajtek"
skan:
Kaczor
przetworzenie:
Kaczor
podesłał:
Kaczor


2008-02-13 02:27 by Kaz
komentarzy: 11
irwin @2008-02-13 14:37:28
Dzięki za świętnie wykonaną robotę tj jest znakomite scany Kaczora i za inicjatywe stworzenia biblioteki Atarowca by Kaz ;-)
Kaz @2008-02-20 02:08:34
Dzieki.
danos @2008-02-23 14:18:41
Dzięki
Kaczor @2008-03-07 23:20:49
Dzięki za Dzięki! ;-)
irwin @2008-03-19 16:17:41
btw Kaczor kiedy następny numer?
Kaczor @2008-03-20 20:54:07
@irwin - fakt że lenistwo i brak czasu mi doskwiera, ale numer 2 i 7 plus Bajtek jest u Kaz'a od dawna (tylko go nie linczować). Czeka z tym na jakieś fajerwerki - jakiś tam wywiadzik o mnie czy cuś, nie wnikam. Tak więc te pytania kierować do Kaza. Ja tym czasem ślęczę nad resztą numerów i niech moc i chęć będzie ze mną!

Do tego zaoferowałem się do rysowania grafiki tak jak ty i Kaz.
Kaczor @2008-03-20 20:56:21
@Kaz - przepraszam, może to jakaś tajemnica była, a ja zdradziłem nowości które miały pojawić się na przededniu.
Ajm są sory...
irwin @2008-03-20 21:40:41
okej rodżer tchat
Kaz @2008-05-12 22:50:14
Nowa partia pliczkow - numery od 2 do 7 czyli mamy komplecik.
UgothSigge @2011-04-02 11:24:15
Tych czasopism szukałem, Wielkie Dzięki !!!
nick @2022-05-06 02:29:21
Wspaniałe! Dzięki!
nickname
e-mail / website (opcjonalnie)

Aktualne tematy
Rekordowo szybka transmisja SIO (40)
ostatni: 09-06-2026 20:40, jhusak
The400 (225)
ostatni: 09-06-2026 20:38, jhusak
Niedoceniane Polskie Gry (88)
ostatni: 09-06-2026 16:27, mav
mad-pascal biblioteki (27)
ostatni: 08-06-2026 16:28, zbyti
Kilka kaset (1)
ostatni: 08-06-2026 10:58, dan
Koprocesor (FPU) w Atari Mega STE (21)
ostatni: 08-06-2026 08:38, artik-wroc
Mega-CD (75)
ostatni: 07-06-2026 08:39, pancio
Uwaga, uwaga, nadchodzi - Ko-Ma-3! (24)
ostatni: 07-06-2026 01:06, Mq
[AI] podcasty o ATARI, polskim ga... (1)
ostatni: 06-06-2026 18:03, Tygrys1982
Nowe gry na Atari (384)
ostatni: 06-06-2026 09:27, pigula
Zmiany w bazie gier, dem, użytków (1170)
ostatni: 05-06-2026 23:35, duncan
Cosmic Hero 2 (178)
ostatni: 05-06-2026 22:04, TheFender
Sprzedam 1050 i 800XL (32)
ostatni: 05-06-2026 12:14, jakubd
RMT hacking (456)
ostatni: 04-06-2026 22:55, emkay
Skills .md Atari 800 dla AI agentów (13)
ostatni: 03-06-2026 09:38, w1k

Kategorie Forum Atarum

Administratorzy: Adam, Cyprian, Jhusak, Kaz
Użytkowników: 3046
Ostatnio zarejestrowany: franknally
Postów ostatniej doby: 20

Spotkania i zloty/Meetings & Parties

Najbliższe imprezy
link do naszych spotkań online, zapraszamy do odwiedzenia kanału zoom również przez kod QR:

KWAS

Kalendarz AOL


Społeczność/Community


Rozmawiali
Wywiad z Mariuszem Jaroszem i Kaz (15)
Wywiad Dracona z Mr. Bacardim i Kaz (16)
Tomasz Dajczak i Kaz (22)
Lech Bąk i "Świat Młodych" i Kaz (26)
Michał "Mike" Jaskuła i Kaz (30)
F#READY i Dracon (22)
Daniel „Arctus” Kowalski i Dracon (25)
KATOD i TDC (15)
Mariusz Wojcieszek i "Adam" (17)
Romuald Bacza i Ramos (16)
Śledzenie Amentesa i Larek (9)
Leszek Łuciów i Charlie Cherry (17)
TO JUŻ ZA TOBĄ: rozmowa z Bobem Pape i cpt. Misumaru Tenchi (39)
Rob Jaeger i Emu (53)
Jacek "Tabu" Grad i Dracon (0)
Alexander "Koma" Schön i Kaz (0)
Maciej Ślifirczyk i Charlie Cherry (0)
Jarek "Odyniec1" Wyszyński i Kaz (0)
Marek Bojarski i Kaz (0)
Olgierd Niemyjski i Ramos (0)
«« nowszestarsze »»

Stragan
Nowe, pojemniejsze RAM-Carty oferuje Kaz (21)
"mouSTer" czyli myszka ST oferuje Kaz (30)
Atari USBJoy Adapter oferuje Jakub Husak (0)
Programy: Kolony 2106 oferuje Kaz (7)
Sprzęt: rozszerzenia oferuje Lotharek (382)
Gadżety: naklejki, pocztówki oferuje Sikor (11)
Sprzęt: cartridge RAM-CART oferuje Zenon (7)
Miejsce na drobne ogłoszenia kupna/sprzedaży oferuje Kaz (58)
Sprzęt: interfejs SIO2IDE oferuje Piguła (1)
Sprzęt: interfejs SIO2SD oferuje Piguła (110)

Użytki/Utils
Sprzęt/Hardware

Wynalazki
DarkMouse napisał Kaz (7)
Podwójna pamięć na cartridgu napisał Zenon (7)
Zmiana barw i klawiszy napisał Kaczor (21)
Odtwarzacz MP3 jako magnetofon Atari napisał Zaxon (23)
ArTARI napisał Larek (10)
SIO2SD 1010 napisał Lotharek (10)
Atari 2600 w telewizorze napisał Kaz (9)
Sam zrobiłem wtyczkę SIO napisał Szary (14)
SIOki w praktyce napisał Sikor (12)
Obudowy SIO2SD napisał Kaz (14)
Moje SIO2SD napisał Rocky (8)
Atari, LCD i tuner TV napisał Rocky (14)
Atari Allacha napisał Nosty (14)
Electron wymiata! napisał Kaz (7)
Atari w joysticku napisał Kaz (13)
«« nowszestarsze »»